Wolny od uzależnień – Happening

5 października br. ponad stu osobowa grupa uczestników projektu pn. „ Wolny od uzależnień” dofinasowanego z budżetu Województwa podkarpackiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie pn „ Wolny od uzależnień” wzięła udział w Happeningu będącego częścią realizowanego przedsięwzięcia. Projekt realizowany jest przez Kółko Rolnicze w Łękach Dukielskich, którego działania na wielu płaszczyznach służą rozwojowi społeczności lokalnej.  W ramach projektu nawiązana została współpraca ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnego na Rzecz Rozwoju Wsi Szczawne i Stowarzyszeniem Promocji i Rozwoju  Wsi Kąty ”Pokolenie”.Projekt  adresowany jest do młodych ludzi, którzy są na etapie dojrzewania, budowania systemu wartości i szukania prawdy o otaczającym świecie. W ramach projektu przeprowadzone były warsztaty teatralne, konkurs plastyczny i konkurs na clip muzyczny oraz piątkowy Happening,  impreza podsumowująca dotychczasowe działania projektowe,  podczas którego miała miejsca wystawa prac konkursowych oraz nagrodzenie zwycięzców.

W Happenigu wzięła udział młodzież ze Szkoły Podstawowej z Równego, Łęk Dukielskich, z Wietrzna, z Kątów i Nowosielec oraz zaproszeni goście, a wśród nich pani Dorota Chilik reprezentująca Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Happening odbył się w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli.  Dzięki uprzejmości dyrektora muzeum Waldemara Półchłopka młodzież mogła zwiedzić obiekt i wysłuchać wykładu na temat operacji dukielsko-preszowskiej, bitwy, której zacięte boje toczyły się na ziemi dukielskiej podczas II wojny światowej.

Zwieńczeniem spotkania było wystąpienie Joanny Sarneckiej ze swoimi opowieściami, których przekaz niewątpliwie przykuł uwagę młodych słuchaczy.

Członkowie Kółka Rolniczego zadbali również o poczęstunek dla uczestników i drobne upominki.

Na zakończenie młodzież z opiekunami i członkami Kółka udała się na cmentarz wojskowy w Dukli, gdzie został zapalony znicz ku pamięci żołnierzy poległych w obronie naszej ojczyzny.

Barbara Pudło

Więcej zdjęć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.